2. Niedziela Adwentu (6.12.2020)

2. Niedziela Adwentu (6.12.2020 r.)

Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca; po mszy św. południowej – wystawienie Najśw. Sakramentu. Adorację kończymy koronką do Miłosierdzia Bożego o g. 15.00.
Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Do Bożego Narodzenia przygotowujemy się m. in. przez udział w mszach św. roratnich – codziennie o g. 18-tej.
Porządek mszy świętych:
niedziele: g. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00; dni powszednie g. 7.00 i 18.00.
Biuro parafialne czynne w środy i piątki od g. 16.00 do 17.30.
Według aktualnych zarządzeń związanych z pandemią na jedną osobę w kościele powinno przypadać 15 metrów kwadratowych, czyli dwie osoby powinny przebywać w odległości czterech metrów jedna od drugiej. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek i zaleceniu przyjmowania Komunii św. na rękę.
Do nabycia są gazety “Niedziela” i “Nowe Życie”.
W zakrystii można też nabyć świece i opłatki.
7.12.2010, poniedziałek, wspomnienie obowiązkowe św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
8.12, wtorek, Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, uroczystość ; msze święte o g. 7.00 i 18.00.
W sobotę zapraszamy członków zatwierdzonej ostatnio przez Księdza Arcybiskupa Rady Parafialnej na pierwsze spotkanie. Postaramy się zachować wszelkie przepisy dotyczące pandemii. Dlatego spotkanie odbędzie się o g. 19.00 w salce katechetycznej, gdzie jest więcej miejsca niż na plebanii. W następnych tygodniach przedstawimy wszystkim Parafianom naszą Radę i jej zamierzenia.