1. Niedziela Adwentu (29.11.2020 r.)

Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Do Bożego Narodzenia będziemy się przygotowywać m. in. przez udział w mszach św. roratnich – codziennie o g. 18-tej.
Dwa tygodnie temu gościliśmy w kościele kleryków z naszego seminarium duchownego. Dziś witamy kleryków ze Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów, którzy mieszkają na terenie naszej parafii.
Porządek mszy świętych:

• niedziele: g. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00;
  • dni powszednie: g. 7 i 18.00.
    Biuro parafialne czynne w środy i piątki od g. 16.00 do 17.30.
    Według aktualnych zarządzeń związanych z pandemią na jedną osobę w kościele powinno przypadać 15 metrów kwadratowych, czyli dwie osoby powinny przebywać w odlegości czterech metrów jedna od drugiej. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek i zaleceniu przyjmowania Komunii św. na rękę.
    Do nabycia są gazety “Niedziela” i “Nowe Życie”.
    W zakrystii można też nabyć opłatki.
    30.11, poniedziałek, św. Andrzeja Apostoła, święto;
    3.11, czwartek, św. Franciszka Ksawerego, kapłana, wspomnienie ob.
    W tym tygodniu przypada pierwszy (3.12) czwartek miesiąca: modlimy sie o liczne i dobre powołania kapłańskie;
    W pierwszy piątek miesiąca (4.12) – spowiedź od g. 17.30, a po mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najśw. Serca P. Jezusa.
    W pierwszą sobotę miesiąca(5.12) – odwiedziny osób chorych i starszych w ograniczonym ze względu na pandemię zakresie – odwiedzamy te osoby, które wyraźnie potwierdzają chęć przyjęcia Komunii świętej. Po mszy św. wieczornej zmiana tajemnic Żywego Różańca.