Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (22.11.2020 r.)

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
                             33. Niedziela Zwykła (22.11.2020 r.)

Porządek mszy świętych:

• niedziele: g. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00;
  • dni powszednie: g. 7 i 18.00.
    Biuro parafialne czynne w środy i piątki od g. 16.00 do 17.30.
    Według nowych zarządzeń związanych z pandemią na jedną osobę w kościele powinno przypadać 15 metrów kwadratowych, czyli dwie osoby powinny przebywać w odległości czterech metrów jedna od drugiej. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek i zaleceniu przyjmowania Komunii św. na rękę.
    Tydzień temu podczas mszy św. niedzielnych (g. 9, 10.30, 12) gościliśmy kleryków z Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego, a za tydzień w niedzielę odwiedzą nas klerycy ze Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów.
    Do nabycia są gazety “Niedziela” , “Nowe Życie” i “Miłujcie się!”.
    24.11, wtorek, św. Andrzeja Dung Lac, kapłana i jego towarzyszy, męczenników wietnamskich.
    W ramach akcji “Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” Caritas rozprowadza świece (duże po 15 PLN, małe po 6 PLN).
    Po wielu miesiącach i licznych poprawkach zaleconych przez Komisję do spraw Sztuki Sakralnej otrzymaliśmy ostatecznie zgodę na wykonanie i montaż witraża o tematyce zaczerpniętej ze Starego Testamentu (Księga Rodzaju – Stworzenie człowieka). Nie wiemy, czy uda się ten projekt zrealizować jeszcze w tym roku ze względu na warunki atmosferyczne i inne okoliczności.