Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa (w oktawie Bożego Narodzenia), 29.12.2019

We Wrocławiu rozpoczęło się Europejskie Spotkanie Młodych (Pielgrzymka Zaufania przez Ziemię) organizowane przez wspólnotę Braci     z Taize. Zachęcamy także naszych Parafian do wspólnej modlitwy i spotkań z młodzieżą z całego świata.

1.1 rozpoczynamy Nowy Rok, jest to zarazem uroczystość Matki Bożej Rodzicielki: msze święte o g. 9, 10,30, 12 i 18 (nie ma mszy o 7 -mej)

2.2, czwartek, św.Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła; wspomnienie obowiązkowe;

3.1 (piątek) – wspomnienie Najśw. Imienia Jezus.

4.1, w sobotę o g. 18-tej odprawi w naszym kościele mszę św. prymicyjną ks. Piotr (Wawrzyniec Maria) Waszkiewicz.        Serdecznie wszystkich  zapraszamy. Ksiądz Waszkiewicz jest pierwszym kapłanem z naszej parfii od 1985 roku, kiedy to wyświęcony był ksiądz Stanisław Karawan.

W pierwszy czwartek modlimy się o liczne i dobre powołania kapłańskie.

W pierwszy piątek po wieczornej mszy św. litania do Najśw. Serca Pana  Jezusa.

W sobotę od godzny 9-tej odwiedzamy osoby starsze i chore z Najśw. Sakramentem.

W sobotę (4.1) w czasie mszy św. wieczornej w ramach nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca modlimy się  o przebłaganie za grzechy.

2.1 w czwartek  rozpoczynamy “kolędę” – odwiedzimy wtedy Parafian z ulicGłogowczyka i Pilata;

3.1 w piątek odwiedzimy osoby z ul. Handelsmana i Świętochowskiego, a w sobotę 4.1 – mieszkańców ulic Mianowskiego i Beaudouina.

Rozdajemy dziś “Wrocławską Gazetę Orszakową” z informacjami o 10-tym już Orszaku Trzech Króli w naszym mieście.