4. niedziela adwentu (22.12)

Dzisiaj przypada czwarta niedziela adwentu.
W poniedziałek ostatnia msza święta roratnia. Zapraszamy dzieci na uroczyste zakończenie.

We wtorek, 24.12 – wigilia. Msza święta rano o g. 7-mej. Nie ma mszy św. wieczornej o g. 18-tej. O pólnocy msza św. pasterska. Zapraszamy serdecznie Parafian, którzy chcą powitać Dzieciątko Jezus na “pasterkę”.

W dzień Bożego Narodzenia (25.12), nie ma mszy św. o g. 7-mej rano. Msze św. o g. 9, 10.30, 12 i 18-tej.

W drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego, 26.12, przypada święto św. Szczepana, pierwszego Męczennika. Msze święte jak                  w porządku niedzielnym (7, 9, 10.30, 12, 18).
Kolekta w tym dniu jest przeznaczona na potrzeby Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego i Papieskiego Wydziału Teologicznego. we Wrocławiu.
Natomiast dziś kończymy adwentową zbiórkę na hospicjum dziecięce. Po każdej mszy św. wolontariusze będą zbierać pieniądze na pomoc dzieciom z hospicjum.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są “Nowe życie”, “Niedziela”, “Gość niedzielny”, “Miłujmy się”.
Trwają przygotowania do Europejskiego Spotkania Młodych organizowanego przez Wspólnotę Braci z Taize.  Spotkanie rozpocznie się już za kilka dni, po Świętach Bożego Narodzenia, 27.12. Koordynatorem z ramienia naszej parafii jest Tytus Harlender (tel. 515532977). Zachęcamy do gościnności, a młodych ludzi do pomocy w organizacji Spotkania w naszej parafii. Na razie kilkanaście rodzin zadeklarowało przyjęcie około 70 osób. A dziś po mszy św. wieczornej zapraszamy na modlitwę ze śpiewami ze wspólnoty Taize.
Do nabycia są świece wigilijne z Caritasu W zakrystii są też opłatki. Jak również kartki świąteczne po 2 złote.