3. niedziela adwentu (15.12.2019)

Dzisiaj trzecia niedziela adwentu, “niedziela radości” Gaudete.
Rozpoczynamy dziś rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je Ksiądz Biskup Jacek Kiciński, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej. W niedzielę Ksiądz Biskup będzie nauczał  na wszystkich mszach. W poniedziałek i wtorek msze święte o godzinie 9-tej i 18-tej. Spowiedź w poniedziałek i wtorek o g. 8.15 i 17.15. (W poniedziałek i wtorek nie ma mszy o g. 7-mej).
Na mszy św. o g. 10.30 zostaną poświęcone krzyżyki i medaliki dla dzieci, które na wiosnę przystąpią po raz pierwszy do Komunii świętej.
O godzinie 12-tej liturgię upiększy swoim śpiewem nasz chór akademicki Cantus Gaudium.
W środę, czwartek i piątek msze święte roratnie. Zapraszamy dzieci.
W poniedziałek ostatnie przed Świętami spotkanie z młodzieżą, która przygotowuje się do bierzmowania.
Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza w środę na mszę św. wieczorną, na adorację Najśw. Sakramentu i na opłatek wigilijny.
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są “Nowe życie”, “Niedziela”, “Gość niedzielny”, “Miłujmy się”.
Trwają przygotowania do Europejskiego Spotkania Młodych organizowanego przez Wspólnotę Braci z Taize.  Spotkanie odbędzie się we Wrocławiu po Świętach Bożego Narodzenia. Koordynatorem z ramienia naszej parafii jest Tytus Harlender (nr tel. 515532977). Zachęcamy do gościnności, a młodych ludzi do pomocy w organizacji Spotkania w naszej parafii. Na razie kilkanaście rodzin zadeklarowało przyjęcie około 55 osób…
Do nabycia są świece wigilijne z Caritasu W zakrystii są też opłatki.