5 niedziela Wielkieg Postu (7.4 – 13.4.2019)

1. Niedziela Wielkiego Postu, 7.4.2019 – 13.4.2019

Porządek mszy świętych: w niedziele – msze św. o g. 7, 9, 10.30 (dla dzieci), 12

i 18-tej; w dni powszednie – o g. 7-mej i 18-tej.

Dziś – pierwsza niedziela miesiąca: adoracja Najśw. Sakramentu rozpoczyna się po południowej mszy św., a kończy się koronką do Miłosierdzia Bożego o g. 15.

Biuro parafialne  czynne jest w środy i piątki od 16.00 do 17.30.

Droga krzyżowa –w piątki Wielkiego Postu o 9-tej i o 17.30.

Gorzkie Żale – w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.30.

Do nabycia są gazety: ‘Nowe Życie’, ‘Niedziela’, ‘Gość Niedzielny’.

Serdecznie zapraszamy do parafialnej kawiarenki, po mszach  o g. 9 i 10.30.

Bierzemy udział w Wielkanocnym Dziele Caritas – można nabyć, jak co roku baranki z czekolady: uczestniczymy też w akcji Jałmużna Wielkopostna – można zabrać skarbonki, które odniesiemy w Niedzielę Miłosierdzia po Świętach.        Są także Torby „Talent miłosierdzia”, które można zapełnić żywnością i odnieść do Caritasu albo do zakrystii.

Za tydzień w niedzielę (14.4) o g. 10.30 zapraszamy rodziców dzieci, które przystępują do I-szej Komunii św. Po mszy – spotkanie z rodzicami w kościele.

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony pod figurą św. Antoniego.

Nasz akademicki chór CANTUS GAUDIUM wystąpił na VIII-mym Wojewódzkim Przeglądzie Pieśni Pokutnej i Pasyjnej w Skarbimierzu i zajął pierwsze miejsce w kategorii chórów. Serdecznie gratulujemy! Jednocześnie zapraszamy na koncert trzech chórów w przyszły poniedziałek 15.4 po wieczornej mszy św.  Obok naszego chóru wystąpią chóry z parafii pw. św. Alberta Wielkiego przy klasztorze oo. Franciszkanów i kameralny chór Piu Mosso.