17. niedziela zwykła (29.7-4.8.2018)

1. Niedziela Zwykła (29.7 – 4.8. 2018)

Porządek mszy świętych w lipcu i sierpniu: w niedziele –  o g. 7, 9, 12 i 18-tej

(nie ma mszy św. dla dzieci o g. 10.30), a w dni powszednie – o g. 18-tej

(nie ma mszy św. rano).

Biuro parafialne  czynne jest w środy i piątki  po mszy św. wieczornej, czyli od   g. 18.30.

Zgodnie z wolą Księdza Arcybiskupa po trzech latach pracy duszpasterskiej dnia 31.8. 2018 r. odchodzi z naszej parafii Ksiądz Wikariusz Mirosław Chmielowski. W miejsce Księdza Mirosława przybędzie do naszej parafii Ks. Mariusz Woskowicz. Księdzu Mirosławowi dziękujemy za lata kapłańskiej posługi w naszej Wspólnocie i życzymy wielu łask Bożych na nowej placówce.

31.7, wtorek, św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, wspomnienie obowiązkowe.

1.8, środa, św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie ob.

4.8, sobota, św. Jana Marii Vianneya, kapłana, wspomnienie obowiązkowe.

W pierwszy czwartek miesiąca (2.8) modlimy się o liczne i dobre powołania kapłańskie, w pierwszy piątek miesiącaspowiedź od g. 17.30, a po mszy św. – nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa, a w pierwszą sobotę po mszy św. – zmiana tajemnic żywego różańca.

W pierwszą sobotę miesiąca od g. 9-tej odwiedzamy z Komunią świętą osoby starsze i chore.

Do nabycia są gazety: ‘Nowe Życie’, ‘Niedziela’, ‘Gość Niedzielny’,  ‘Miłujmy się’, „Tęcza” – dla dzieci.

2.8 wyrusza 38. Piesza Pielgrzymka Wrocławska do Częstochowy. Jak co roku można się zapisywać w zakrystii do duchowej grupy, dla osób które pragnęłyby uczestniczyć w pielgrzymce, ale –z różnych powodów- nie mogą. Koszt przewodnika i odznaki pielgrzyma – 10 złotych.