3. niedziela Wielkiego Postu, 3.3.2024 r.

3. Niedziela Wielkiego Postu                            3.3.2024 r.

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu po mszy św. o 12. O godzinie15 koronka do Miłosierdzia Bożego.
W piątki Wielkiego Postu droga krzyżowa o g. 9. 00 i 17.30, a w niedziele o g. 17.30 (przed mszą św. wieczorną) – gorzkie żale.
4.3 (poniedziałek) przypada święto św. Kazimierza, królewicza.
W pierwszy czwartek miesiąca (7.3) modlimy się o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne.
Skończyła się zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego. Przychody z akcji przeznaczone są na pomoc dla polskich misjonarzy.
Biuro parafialne czynne jest w środy i piątki od g. 16.00 do 17.30.
3 marca studenci ratownictwa medycznego, którzy gościli u nas kilka tygodni temu zapraszają do salki na warsztaty pierwszej pomocy. Możliwe będzie wtedy udzielenie pomocy na wyjazd na wolontariat misyjny do najuboższych mieszkańców stolicy Peru, Limy. Szczegóły na plakatach.
Na wszystkich mszach 3.3 muzycy z Towarzystwa im. Chopina będą uczestniczyć w liturgii, wspierając nas śpiewem i grą na organach. Zebrane ofiary przeznaczone będą na wsparcie uzdolnionej młodzieży.
3 marca po mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie organizacyjne dla osób, które chcą się poświęcić Jezusowi Chrystusowi przez Maryję według traktatu św. Ludwika de Montfort. Jest to forma rekolekcji.
Rekolekcje wielkopostne poprowadzi o. Piotr Waszkiewicz. Początek: 17.3.
Do nabycia są baranki wielkanocne (po 10 złotych) i torby na jałmużnę wielkopostną “Talent miłosierdzia” i gazety “Niedziela” i “Nowe Życie”.
Akademickie Liceum Ogólnokształcące, które mieści się przy ul. Szymanowskiego 7 zaprasza młodzież i rodziców na drzwi otwarte 14 marca o g. 17. Szczegóły w gablocie.