2. niedziela Wielkiego Postu, 25.2.2024 r.

2. Niedziela Wielkiego Postu                            25.2.2024 r.

Jest to niedziela Ad Gentes, dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.
W piątki Wielkiego Postu droga krzyżowa o g. 9. 00 i 17.30, a w niedziele o g. 17.30 (przed mszą św. wieczorną) – gorzkie żale.
W poniedziałek, 26.2, o g. 19 zapraszamy młodzież z klas ósmych na przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
Można przynosić, najlepiej w godzinach urzędowania, zużyty sprzęt elektroniczny. Przychody z akcji pomagają polskim misjonarzom.
Biuro parafialne czynne jest w środy i piątki od g. 16.00 do 17.30.
1.3 przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od g. 17.30. Po mszy św. wieczornej litania do Najśw. Serca Pana Jezusa.
W sobotę, 2.3 odwiedzamy od g. 9 osoby starsze i chore z Najśw. Sakramentem. Po mszy św. wieczornej zmiana tajemnic żywego różańca.
3 marca po mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie organizacyjne dla osób, które chcą się poświęcić Jezusowi Chrystusowi przez Maryję według traktatu św. Ludwika de Montfort. Jest to forma rekolekcji.
3 marca studenci ratownictwa medycznego, którzy gościli u nas w zeszłą niedzielę zapraszają na warsztaty pierwszej pomocy. Możliwe będzie wtedy udzielenie wsparcia pieniężnego na wyjazd na wolontariat misyjny do najuboższych mieszkańców stolicy Peru, Limy. Szczegóły na plakatach.
Na wszystkich mszach 3.3 muzycy z Towarzystwa im. Chopina będą uczestniczyć w liturgii, wspierając nas śpiewem i grą na organach. Zebrane ofiary przeznaczone będą na wsparcie uzdolnionej młodzieży.
Rekolekcje wielkopostne poprowadzi o. Piotr Waszkiewicz. Początek:17.3.
Do nabycia są baranki wielkanocne (po 10 złotych), świece wielkanocnego dzieła Caritas (po 20 złotych) i torby na jałmużnę wielkopostną “Talent miłosierdzia” i gazety “Niedziela” i “Nowe Życie”.