9. niedziela zwykła – Najświętszej Trójcy, 4.6.2023 r.

Dziś Święto Dziękczynienia. Do puszek zbieramy ofiary na rzecz Sanktuarium Opatrzności Bożej w Warszawie.
Po mszy świętej o g. 12-tej adoracja Najśw. Sakramentu; zakończenie adoracji o g. 15-tej koronką do Miłosierdzia Bożego.
W czerwcu odprawiamy nabożeństwa do Najśw. Serca Pana Jezusa, po mszy świętej wieczornej, a więc ok. 18.30.
Dzisiaj podczas mszy św. wieczornej Ksiądz Biskup Jacek Kiciński udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży z klas ósmych. Prosimy o wsparcie modlitewne dla tych młodych ludzi, którzy przyjmują sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.
5.6, poniedziałek, wsp. obow. św. Bonifacego, biskupa i męczennika;

8.6, czwartek, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
Procesja Bożego Ciała (8.6) wyruszy z naszego kościoła później niż w latach ubiegłych. Centralna procesja wyruszy z katedry po mszy św. o g. 9 i dlatego organizatorzy proszą o zorganizowanie parafialnych procesji w późniejszych godzinach. Nasza procesja wyruszy po mszy św. o g. 12. Msze święte: 7, 12 i 18.

Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 9.6.

Kończymy pierwszy etap remontu, który kosztował nas ponad 300.000.
Dziękujemy za wielką pomoc w remoncie naszej świątyni.