Niedziela Zesłania Ducha Świętego uroczystość, 28.5.2023 r.

W maju odprawiamy nabożeństwa do Najświętszej Maryi Panny, a w czerwcu nabożeństwa do Najśw. Serca Pana Jezusa, po mszy świętej wieczornej, a więc ok. 18.30.
Dziękujemy Parafianom i Gościom za gromadny udział i pomoc w zorganizowaniu festynu z okazji jubileuszu naszej parafii. Szczególne podziękowania należą się księdzu Łukaszowi, naszemu rezydentowi, za inicjatywę i energię.
W poniedziałek, 29.5 zapraszamy młodzież z klas ósmych na przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie o g.19. W niedzielę, 4.6 podczas mszy św. wieczornej ksiądz biskup Jacek Kiciński udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
W pierwszy czwartek, 1.6, modlimy się o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne, w pierwszy piątek, 2.6, spowiedź od g. 17.30, a w pierwszą sobotę, 3.6, odwiedzamy osoby starsze i chore z Najśw. Sakramentem (od g. 9), a po mszy św. wieczornej – zmiana tajemnic żywego różańca i nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.
29.5, poniedziałek, Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła, święto;
31.5, środa, Nawiedzenie Najśw. Maryi Panny, święto;
1.6, czwartek, Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, święto.
O g. 17 w czwartek – spotkanie dla kandydatów na ministrantów.
Procesja Bożego Ciała (8.6) wyruszy z naszego kościoła później niż w latach ubiegłych. Centralna procesja wyruszy z katedry po mszy św. o g. 9 i dlatego organizatorzy proszą o zorganizowanie parafialnych procesji w późniejszych godzinach. Nasza procesja wyruszy po mszy św. o g. 12.
Kończymy pierwszy etap remontu, który kosztował nas ponad 300.000.
Dziękujemy za wielką pomoc w remoncie naszej świątyni!