Wniebowstąpienie Pańskie, 21.5.2023 r.

1. Niedziela Wielkanocna (21.5..2023), Wniebowstąpienie Pańskie
    W maju odprawiamy nabożeństwa do Najświętszej Maryi Panny
    po mszy świętej wieczornej, a więc ok. 18.30.
    W poniedziałek, 22.5 zapraszamy młodzież z klas ósmych na przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie o g.19.
    W niedzielę 4.6 podczas mszy św. wieczornej ksiądz biskup Jacek Kiciński udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
    Spotkanie kandydatów na ministrantów w czwartek o g. 17, a w przyszłą niedzielę o g. 10.30 podczas mszy św. przyjęcie kandydatów do grona ministrantów.
    W czwartek zapraszamy na Drogę Światła po mszy św. i nabożeństwie.
    24.5, środa, NMP Wspomożycielki Wiernych, wsp. obowiązkowe;
    26.5, piątek, wsp. obowiązkowe św. Filipa Neri, kapłana.
    Kończymy prace przy montażu cokołu wokół kościoła. Remont kosztował nas ponad 300.000 złotych. Pieniądze w większości pochodzą z ofiar Parafian, zbieranych od kilku lat. Dziękujemy za pomoc i hojność!
    21.5, z okazji 70-lecia powstania parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej organizujemy festyn w parku przy kościele.(Parafia funkcjonowała od 1945 roku jako parafia pw. św. Piotra Kanizjusza – kościół pod tym wezwaniem mieścił się przy dzisiejszej ulicy Grunwaldzkiej i został wyburzony podczas działań wojennych). Po porannych mszach zapraszamy na kawę i ciasto na łące w parku. O 13 poczęstunek (obiad), koncerty, loteria. Można przynosić ciasta i fanty na loterię organizowaną w ramach festynu. “Majówka” w parku o 18.30. Szczegóły na plakatach, które można wziąć i rozwiesić na swoich posesjach. Do nabycia kronika parafii z lat 1945 – 1985. Cena 40 PLN.
    Do nabycia są gazety “Niedziela”, “Nowe Życie” i “Trwajcie w miłości”.