6. niedziela wielkanocna, 14.5.2023

W maju odprawiamy nabożeństwa do Najświętszej Maryi Panny po mszy świętej wieczornej, a więc ok. 18.30.
16.5 św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika, patrona Polski, święto.
W poniedziałek, 15.5 zapraszamy młodzież z klas ósmych na przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie o g.19.
W niedzielę 4.6 podczas mszy św. wieczornej ksiądz biskup Jacek Kiciński udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
Trwają prace przy montażu cokołu wokół kościoła. Prace remontowe kosztowały nas ponad 300.000 złotych. Pieniądze w większości pochodzą z ofiar Parafian, zbieranych od kilku lat. Porządkujemy już teren wokół kościoła. Dziękujemy za pomoc i hojność!
W sobotę, 20.5 z okazji drugiej rocznicy śmierci ks. Stanisława Orzechowskiego. (po modlitwie na cmentarzu o g.13 i mszy w duszpasterstwie akademickim) zapraszamy na poczęstunek ok. g. 15 na łąkę obok kościoła, potem występy zespołów muzycznych, loteria i “majówka” (po mszy św. wieczornej) na łące. Zapraszamy!
21.5, z okazji 70-lecia powstania parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej organizujemy festyn w parku przy kościele.(Parafia funkcjonowała od 1945 roku jako parafia pw. św. Piotra Kanizjusza – kościół pod tym wezwaniem mieścił się przy dzisiejszej ulicy Grunwaldzkiej i został wyburzony podczas działań wojennych). Po porannych mszach zapraszamy na kawę i ciasto na łące w parku. O 13 poczęstunek (obiad) koncerty, loteria. Można przynosić ciasta i fanty na loterię organizowaną w ramach festynu. “Majówka” w parku o 18.30. Szczegóły na plakatach, które można wziąć i rozwiesić na swoich posesjach.
W piątek, 19.5 dodatkowa msza z modlitwą o uzdrowienie o g. 19.
Do nabycia są gazety “Niedziela”, “Nowe Życie” i “Trwajcie w miłości”.