5. niedziela wielkanocna, 7.5.2023

W maju odprawiamy nabożeństwa do Najświętszej Maryi Panny po mszy świętej wieczornej, a więc o 18.30.
8.5, poniedziałek, św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, uroczystość.
W poniedziałek, 8.5 zapraszamy młodzież z klas ósmych na przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie o g.19.
W niedzielę 4.6 podczas mszy św. wieczornej ksiądz biskup Jacek Kiciński udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
Trwają prace przy montażu cokołu wokół kościoła. Prace remontowe kosztowały nas ponad 300.000 złotych. Pieniądze w większości pochodzą z ofiar Parafian, zbieranych od kilku lat. Porządkujemy już teren wokół kościoła. Dziękujemy za pomoc i hojność!
21.5, z okazji 70-lecia powstania parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej organizujemy festyn na terenie wokół kościoła. (Wcześniej parafia funkcjonowała od 1945 roku jako parafia pw. św. Piotra Kanizjusza – kościół pod tym wezwaniem mieścił się przy dzisiejszej ulicy Grunwaldzkiej i został wyburzony podczas działań wojennych). Można przynosić fanty na loterię organizowaną w ramach festynu. Szczegóły na plakatach.
Do nabycia są gazety “Niedziela”, “Nowe Życie” i “Trwajcie w miłości”.