4. niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 30.4.2023 r.

Niedziela Dobrego Pasterza

W maju odprawiamy nabożeństwa do Najświętszej Maryi Panny po mszy świętej wieczornej, a więc o 18.30.
2.5, wtorek – wspomnienie obowiązkowe św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
3.5, środa – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski; msze święte o g. 7.00, 12.00 i 18.00.
4.5, czwartek – wspomnienie obowiązkowe św. Floriana, męczennika; Jest to pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne.
5.5 – pierwszy piątek miesiąca; spowiedź od g. 17.30.
6.5, sobota; święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Jest to pierwsza sobota miesiąca. Od g. 9-tej odwiedzamy z Najśw. Sakramentem osoby starsze i chore. Po mszy św. wieczornej – zmiana tajemnic Żywego Różańca.
W niedzielę 4.6 podczas mszy św. wieczornej ksiądz biskup Jacek Kiciński udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
Trwają prace przy montażu cokołu wokół kościoła. Prace remontowe kosztowały nas ponad 300.000 złotych. Pieniądze w większości pochodzą z ofiar Parafian, zbieranych od kilku lat. Porządkujemy już teren wokół naszej świątyni. Dziękujemy za pomoc i hojność!
21.5, z okazji 70-lecia powstania naszej parafii organizujemy festyn na terenie przylegającym do posesji kościoła. Można przynosić fanty na loterię organizowaną w ramach festynu. Szczegóły na plakatach.
Do nabycia są gazety “Niedziela”, “Nowe Życie” i “Trwajcie w miłości”.