3. niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 23.4.2023 r.

1. niedziela wielkanocna przeżywana jest jako Niedziela Biblijna. Kalendarz liturgiczny: 24.4, poniedziałek, św. Wojciecha, biskupa i męczennika głównego Patrona Polski – uroczystość przesunięta z dzisiejszej niedzieli;
    25.4, wtorek, św. Marka, ewangelisty, święto;
    29.4, sobota, św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, głównej patronki Europy.

W poniedziałek, 24.4 zapraszamy młodzież z klas ósmych na spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w salce katechetycznej o 19.00, a sakrament bierzmowania udzielony zostanie naszej młodzieży w niedzielę 4.6.
Pierwszą fazę remontu kończymy montażem cokołu wokół kościoła. Zakończony został bardzo poważny remont fundamentów, piwnic, przedsionka kościoła, instalacji elektrycznej, kanalizacji. Zamontowaliśmy też drugi duży witraż. Prace kosztowały nas około 300.000 złotych. Pieniądze w większości pochodzą z ofiar Parafian, zbieranych od kilku lat. Dziękujemy za pomoc i hojność! Powoli zaczynamy porządkować teren wokół kościoła.
21.5, z okazji 70-lecia powstania naszej parafii organizujemy festyn na terenie przylegającym do posesji kościoła. Można przynosić fanty na loterię organizowaną w ramach festynu. Szczegóły na plakatach.
Do nabycia są gazety “Niedziela”, “Nowe Życie” i “Trwajcie w miłości”.