4. niedziela Wielkiego Postu, 19.3.2023 r.

Dziś niedziela ‘Laetare’ (“Raduj się, Jeruzalem”).
W poniedziałek, 20.3, uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
W sobotę, 25.3, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Po mszy św. wieczornej będzie można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Szczegóły na ulotkach pod filarem.
W piątki Wielkiego Postu droga krzyżowa o g. 9. 00 i 17.30, a w niedziele o g. 17.30 (przed mszą św. wieczorną) – gorzkie żale.
Biuro parafialne czynne jest w godzinach 16.00 – 17.30 w środy i piątki.
Do nabycia są gazety: Niedziela, Nowe życie, Trwajcie w miłości i Promyczek dobra (dla dzieci).
Caritas rozprowadza baranki z czekolady po 10 PLN. Są też torby miłosierdzia.
Pierwszy etap prac remontowych dobiega końca. Dotychczasowy koszt prac remontowo-budowlanych wyniósł ponad 300.000 złotych. Przy bocznych kaplicach trzeba było utworzyć w nowe fundamenty. Wykonano nowe przyłącze wodne, a także nowe schody do piwnicy, schody do zakrystii, zamontowaliśmy okna piwniczne doświetlacze nowe łącza telekomunikacyjne.
Po renowacji “wrócił” piękny duży krucyfiks, który umieściliśmy w miejscu lepiej oświetlonym i wyeksponowanym. Obok niego umieściliśmy pamiątkową tablicę z roku 1985.
Trzy razy w tygodniu gościmy w naszej salce grupę uczniów z Ukrainy. Dzieci uczą się języków polskiego i angielskiego.
Do 23.3 prowadzona jest akcja zbierania elektrośmieci. Można je przywozić, najlepiej w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
Rekolekcje wielkopostne przeprowadzone zostaną w Wielkim Tygodniu. Teren wokół kościoła będzie juz bardziej uporządkowany.
31 marca, w piątek, wieczorną drogę krzyżową odprawimy w parku. Rozpocznie sie ona po mszy św. wieczornej, ok. 18.30. Po mszy św. poświęcimy odrestaurowany krzyż w przedsionku kościoła, a potem rozpoczniemy nabożeństwo drogi krzyżowej. Nie będzie w tym dniu drogi krzyżowej o g. 17.30. Poranna droga krzyżowa będzie o g. 9-tej.
W tym roku nasza parafia obchodzi 70-lecie swojego istnienia. Świętowanie rozpocznie festyn parafialny, na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich naszych Parafian. Festyn odbędzie sie 31 maja. Zachęcamy do włączenia się w przygotowanie tego wydarzenia. Pierwsze spotkanie odbędzie się 31 marca po drodze krzyżowej, tj. około g. 19.30. Zapraszamy radę parafialną i każdego, kto chciałby się zaangazować.