5. niedziela Wielkiego Postu, 26.3.2023 r.

W niedziele o g. 17.30 (przed mszą św. wieczorną) – gorzkie żale.
Biuro parafialne czynne jest w godzinach 16.00 – 17.30 w środy i piątki.
Do nabycia są gazety: Niedziela, Nowe życie, Trwajcie w miłości i Promyczek dobra (dla dzieci).
Zamontowaliśmy witraż obrazujący przymierze Boga z Noem. Serdecznie dziękujemy fundatorom witraża.
Pierwszy etap prac remontowych dobiega końca. Koszt wyniósł ponad 300.000 złotych. Przy bocznych kaplicach trzeba było utworzyć nowe fundamenty. Powstały też nowe przyłącza wodne, schody do piwnicy i do zakrystii, zamontowaliśmy okna piwniczne, doświetlacze i nowe łącza telekomunikacyjne. Obecnie kończymy prace porządkowe.
Trzy razy w tygodniu gościmy w naszej salce grupę uczniów z Ukrainy. Dzieci uczą się języków polskiego i angielskiego.

W poniedziałek, 27.3 o g. 19 zapraszamy młodzież na przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Spotkanie w salce katechetycznej.
Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w Niedzielę Palmową, za tydzień. Rekolekcjonistą będzie ks. Tadeusz Szaniawski, salezjanin.
31 marca, w piątek, wieczorną drogę krzyżową odprawimy w parku. Rozpocznie się ona po mszy św. wieczornej, ok. 18.30. Po mszy św. poświęcimy odrestaurowany krzyż w przedsionku kościoła, a potem rozpoczniemy nabożeństwo drogi krzyżowej. Nie będzie w tym dniu drogi krzyżowej o g. 17.30. Poranna droga krzyżowa będzie o g. 9-tej.
W sobotę (1.4) od g. 9.00 odwiedzamy osoby starsze i chore z Najśw. Sakramentem. Po mszy św. wieczornej zmiana tajemnic żywego różańca.
W tym roku nasza parafia obchodzi 70-lecie swojego istnienia. Świętowanie rozpocznie festyn parafialny, na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich naszych Parafian. Festyn odbędzie sie 31 maja. Zachęcamy do włączenia się w przygotowanie tego wydarzenia. Pierwsze spotkanie odbędzie się 31 marca po drodze krzyżowej, tj. około g. 19.30. Zapraszamy radę parafialną i wszystkich zainteresowanych.