3. niedziela Wielkiego Postu 12.3.2023 r.

W piątki Wielkiego Postu droga krzyżowa o g. 9. 00 i 17.30, a w niedziele o g. 17.30 (przed mszą św. wieczorną) – gorzkie żale.
Biuro parafialne czynne jest w godzinach 16.00 – 17.30 w środy i piątki.
Do nabycia są gazety: Niedziela, Nowe życie, Trwajcie w miłości i Promyczek dobra (dla dzieci).
Caritas rozprowadza świece wielkanocne po 20 PLN i baranki z czekolady po 10 PLN. Są też torby miłosierdzia.
Pierwszy etap prac remontowych dobiega końca. Dotychczasowy koszt prac remontowo-budowlanych wyniósł prawie 300.000 złotych. Przy bocznych kaplicach trzeba było utworzyć w zasadzie nowe fundamenty, bo dotychczas istniejące miały charakter szczątkowy. Wykonano nowe przyłącze wodne, a także nowe schody do piwnicy, schody do zakrystii, zamontowaliśmy okna piwniczne, doświetlacze i nowe łącza telekomunikacyjne.
Po renowacji “wrócił” piękny duży krucyfiks, który umieściliśmy w miejscu lepiej oświetlonym i wyeksponowanym. Obok niego umieściliśmy pamiątkową tablicę z roku 1985.
Trzy razy w tygodniu gościmy w naszej salce grupę uczniów z Ukrainy. Dzieci uczą się języków polskiego i angielskiego.
W poniedziałek na g. 19 zapraszamy młodzież z klas ósmych na przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
W piątek o g. 19 odprawimy mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.
W sobotę o g. 9 spotkanie dla ministrantów. Zapraszamy.
Do 23.3 prowadzona jest akcja zbierania elektrośmieci. Można je przywozić, najlepiej w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
Rekolekcje wielkopostne przeprowadzone zostaną w początku kwietnia, kiedy już bardziej uporządkujemy teren wokół kościoła.