3. niedziela Wielkiego Postu (20.3.2022 r.)

3. Niedziela Wielkiego Postu (20.3.2022 r.)

W naszych modlitwach pamiętajmy o Ukrainie…

Ksiądz Łukasz Pawicki został skierowany do naszej parafii jako rezydent. Pełni on funkcję notariusza w Metropolitalnym Sądzie Duchownym i jest duszpasterzem akademickim studentów Papieskiego Wydziału Teologicznego. Serdecznie witamy go w naszej wspólnocie parafialnej.

Rozpoczęliśmy remont przedsionka. Ściany w tym miejscu były najbardziej zniszczone. Teraz są już odsłonięte i przez kilka miesięcy muszą schnąć.

W piątki Wielkiego Postu droga krzyżowa o g. 9. 00 i 17.30, a w niedziele o g. 17.30 (przed mszą św. wieczorną) – gorzkie żale.

Rekolekcje wielkopostne planujemy na początku Wielkiego Tygodnia.

Biuro parafialne czynne w godzinach 16.00 – 17.30 w środy i piątki.

W poniedziałek (21.3) zapraszamy młodzież z klas ósmych na godzinę 19.15 do salki katechetycznej na przygotowanie do bierzmowania.

We wtorek, 22.3 zapraszamy po mszy św. wieczornej wszystkich zainteresowanych na spotkanie synodalne. Mile widziane nowe osoby.

25.3 (piątek) przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego; msze św. – 7 i 18. Obchodzimy wtedy dzień świętości życia i przyjęcia duchowej adopcji dziecka nienarodzonego. W tym dniu o godzinie 17-tej dokonamy -w łączności z Papieżem i Arcybiskupem- aktu poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

Do nabycia są gazety: Niedziela, Nowe życie, Miłujcie się. Tęcza (dla dzieci) oraz paschaliki, baranki wielkanocne z czekolady i torby miłosierdzia.

Można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.