4. Niedziela Wielkiego Postu (27.3.2022 r.)

Dzisiaj niedziela “Laetare” (“Raduj się i wesel, Jeruzalem”) – w połowie Wielkiego Postu w liturgii zauważamy pewne radosne akcenty.
W modlitwach pamiętajmy o Ukrainie…
Do naszej parafii został skierowany jako rezydent Ksiądz Łukasz Pawicki . Pełni on funkcję notariusza w Metropolitalnym Sądzie Duchownym i jest duszpasterzem akademickim studentów Papieskiego Wydziału Teologicznego. Serdecznie witamy go w naszej wspólnocie parafialnej.
W piątki Wielkiego Postu droga krzyżowa o g. 9. 00 i 17.30, a w niedziele o g. 17.30 (przed mszą św. wieczorną) – gorzkie żale.
W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca (1.4); spowiedź od g. 17.30, a po mszy św. wieczornej – nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa.
W pierwszą sobotę od g. 9-tej odwiedzamy z Najśw. Sakramentem osoby starsze i chore. Wieczorem, po mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.
Rekolekcje wielkopostne planujemy na początku Wielkiego Tygodnia.
Biuro parafialne czynne w godzinach 16.00 – 17.30 w środy i piątki. Do nabycia są gazety: Niedziela, Nowe życie, Miłujcie się. Tęcza (dla dzieci) oraz paschaliki, baranki wielkanocne z czekolady i torby miłosierdzia.
Można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.