22. niedziela zwykła (29.8.2021)

               22. niedziela zwykła (29.8.2021)

Przywraca się możliwość posługi nadzwyczajnym szafarzom Komunii Świętej. Obowiązuje noszenie maseczek w kościele. Pierwszeństwo mają osoby przyjmujące Komunię świętą na rękę.
Kalendarz liturgiczny:
3.9, piątek, wsp. ob. św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
W pierwszy czwartek miesiąca (2.9) modlimy się o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne.
W pierwszy piątek miesiąca (3.9) – spowiedź od godziny 17.30, a po mszy św. wieczornej – litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
W pierwszą sobotę (4.9) – od godziny 9-tej odwiedzamy z Najśw. Sakramentem osoby starsze i chore. Po mszy św. wieczornej zmiana tajemnic Żywego Różańca.
Mimo trwającej pandemii obchodziliśmy odpust w naszej parafii -uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Co prawda już drugi rok z rzędu nie przybyła do nas pielgrzymka z parafii z Sępolna, Biskupina i Dąbia, ale oprócz Parafian można było zauważyć w kościele bardzo wielu przybyszy z innych okolic Wrocławia. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości (sprzątanie kościoła, przyozdobienie go kwiatami i piękne śpiewy liturgiczne).
Od 1.9 (środa, msze św. w dni powszednie o g. 7.00 i 18.00. W niedziele msze św. o g. 7.00, 9.00, 10.30 (dla dzieci), 12.00, 18.00.
Biuro parafialne czynne w środy i piątki w godzinach 16.00-17.30.

Do nabycia są gazety “Niedziela”, “Nowe Życie” ,”Miłujcie się!”.
Przypominamy rodzicom i opiekunom prawnym dzieci i młodzieży rozpoczynającym we wrześniu naukę w klasach pierwszych wszystkich typów szkół, że deklaracje woli uczęszczania na lekcje religii należy złożyć przed rozpoczęciem roku szkolnego, a nie po wakacjach.