21. niedziela zwykła (22.8.2021 r.)

21. niedziela zwykła (22.8.2021)

Przywraca się możliwość posługi nadzwyczajnym szafarzom Komunii Świętej. Obowiązuje noszenie maseczek w kościele. Pierwszeństwo mają osoby przyjmujące Komunię świętą na rękę.
24.8, wtorek, święto św. Bartłomieja, apostoła;
26.8, czwartek uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej: w naszej parafii odpust. Niestety, w związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną w Polsce nasz odpust parafialny będziemy obchodzić znacznie skromniej niż w latach przed pandemią. Biskupi zachęcają do modlitwy w intencji zakończenia pandemii. Po krótkotrwałej stabilizacji spodziewany jest wzrost zakażeń. Msza św. odpustowa o g. 18.00.
Do 31.8 mamy wakacyjny porządek mszy świętych: w dni powszednie nie ma porannej mszy świętej – msza św. o g. 18.00. W niedziele msze św. o g. 7, 9,12, 18. (nie ma mszy dla dzieci o g. 10.30).
Biuro parafialne czynne w środy i piątki po mszy św. wieczornej. Do nabycia są gazety “Niedziela”, “Nowe Życie” ,”Miłujcie się!”.
Przypominamy rodzicom i opiekunom prawnym dzieci i młodzieży rozpoczynającym we wrześniu naukę w klasach pierwszych wszystkich typów szkół, że deklaracje woli uczęszczania na lekcje religii należy złożyć przed rozpoczęciem roku szkolnego, a nie po wakacjach.