13. Niedziela Zwykła (28.6.2020)

Przypominamy, że zniesione zostały ograniczenia dotyczące liczby wiernych uczestniczących we mszy świętej i w nabożeństwach.

Przywrócony został obowiązek uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej.

Wszyscy -poza celebransem- powinni mieć twarze zasłonięte.
Zaleca się, aby Komunię świętą przyjmować na rękę.
Znak pokoju proszę przekazywać sobie przez ukłon, a nie przez podawanie sobie rąk.

Z powodu pandemii uroczystość przyjęcia I Komunii świętej została przesunięta na jesień.
Z tych samych powodów młodzież z klas ósmych przyjmie sakrament bierzmowania w terminie jesiennym.

Do wtorku (30.6) odprawiamy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa – po mszy św. wieczornej, około godziny 18.30.

Od 1.7 do 31.8 wprowadzamy wakacyjny porządek mszy świętych.

W niedziele nie ma mszy św. dla dzieci, o g. 10.30.
Są msze św. o g. 7, 9, 12, 18.

W dni powszednie odprawiamy mszę świętą wieczorną o g. 18-tej.
W dni powszednie nie ma mszy św. o g. 7-mej rano.
Kancelaria w lipcu i sierpniu czynna jest w środy i piątki po mszy św. wieczornej.

Do nabycia są gazety “Nowe Życie”, “Niedziela”, “Gość Niedzielny”, “Miłujcie się”.

29.6, poniedziałek, uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła;
3.7, piątek, święto świętego Tomasza Apostoła.

W pierwszy czwartek (2.6) miesiąca modlimy się o liczne i dobre powołania kapłańskie.

W pierwszy piątek miesiąca (3.6) spowiedź od g. 17.30, a po mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W pierwszą sobotę miesiąca (4.6) ze względu na pandemię i czas urlopów – zgodnie z ustaleniami- odwiedzamy z Najświętszym Sakramentem
tylko te osoby, które potwierdzą chęć przyjęcia Komunii świętej. Regularne wizyty wznowimy po wakacjach.

Wieczorem w pierwszą sobotę miesiąca – zmiana tajemnic żywego różańca.

,