Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 31.5.2020

Niedziela Zesłania Ducha Świętego (31.5.2020)

Zniesione zostały ograniczenia dotyczące liczby wiernych uczestniczących we mszy świętej i w nabożeństwach.
Od przyszłej niedzieli przywrócony został obowiązek uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej.

Wszyscy -poza celebransem- powinni mieć twarze zasłonięte.

Zaleca się, aby Komunię świętą przyjmować na rękę.

Znak pokoju proszę przekazywać sobie przez ukłon, a nie przez podawanie sobie rąk.

Po mszy św. wieczornej, ok. 18.30 odprawiamy dziś ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe. Modlimy się szczególnie o ustanie pandemii i uniknięcie klęski suszy.

Od jutra (1.6) rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa będą odprawiane po mszy św. wieczornej, około godziny 18.30.

Do nabycia są gazety “Nowe Życie”, “Niedziela”, “Gość Niedzielny”, “Miłujcie się”.

Wrocławska Grupa Pomocowa pod patronatem prezydenta Wrocławia oferuje bezpłatna pomoc osobom starszym i tym, które obawiają się zarażenia koronawirusem .
Wolontariusze mogą zrobić zakupy i załatwić inne pilne sprawy. Szczegóły na plakatach. Telefon: 502 901 550.

1.6, poniedziałek – święto Najświętszej Marii Panny, Matki Kościoła;
3.6, środa – wspomnienie obowiązkowe świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
4.6, czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
5.6, piątek – wspomnienie obowiązkowe św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
W pierwszy czwartek modlimy się o liczne i dobre powołania kapłańskie.
W pierwszy piątek spowiedź od godziny 17.30.
W pierwszą sobotę miesiąca (6.6) po raz pierwszy od kilku miesięcy odwiedzimy z Najświętszym Sakramentem osoby starsze i chore.
Liczymy się z tym, ze niektóre osoby ze względu na pandemię mogą się obawiać takiej wizyty. W takim wypadku prosimy o wyraźną odmowę.
Odwiedzimy te osoby w terminie dla nich dogodnym.
W sobotę po mszy świętej wieczornej zmiana tajemnic żywego różańca.

Parafianom dziękujemy za ofiarność i wszelkiego rodzaju pomoc.
Życzymy wytrwałości i opieki Bożej w tym trudnym czasie pandemii.