7. Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie, uroczystość (24.5.2020)

7. Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie, uroczystość (24.5.2020))

Rada Stała Konferencji  Episkopatu Polski w sytuacji zagrożenia koronawirusem udziela dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej osobom w podeszłym wieku, osobom chorym, przeziębionym, dzieciom i młodzieży szkolnej oraz ich opiekunom, a także wszystkim, którzy czują obawę przed zarażeniem.

Według aktualnych rozporządzeń na każdą osobę powinno przypadać 10 metrów kwadratowych,  czyli osoby mogą być w odległości około trzech metrów od siebie. W naszym kościele może zatem przebywać  około 25 osób na jednej mszy świętej ,wliczając w to miejsce na chórze, a nie licząc prezbiterium. Wszyscy -poza celebransem- powinni mieć zasłonięte usta i nos.

Zaleca się, aby Komunię świętą przyjmować na rękę.

Znak pokoju proszę przekazywać sobie przez ukłon, a nie przez podawanie sobie rąk.

Po mszy św. wieczornej, ok. 18.30 odprawiamy nabożeństwo majowe. Modlimy się szczególnie o ustanie pandemii i uniknięcie klęski suszy.

Do nabycia są gazety “Nowe Życie”, “Niedziela”, “Gość Niedzielny”, “Tęcza” (dla dzieci).

Wrocławska Grupa Pomocowa pod patronatem prezydenta Wrocławia oferuje bezpłatna pomoc osobom starszym i tym, które obawiają się zarażenia koronawirusem . Wolontariusze mogą zrobić zakupy i załatwić inne pilne sprawy. Szczegóły na plakatach. Telefon: 502 901 550.

26.5, wtorek, wspomnienie obowiązkowe św. Filipa Nereusza, kapłana;
29.5, piątek, wspomnienie obowiązkowe św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

Wszystkim Parafianom dziękujemy za ofiarność i wszelkiego rodzaju pomoc oraz życzymy wytrwałości o opieki Bożej w trudnym czasie pandemii.