14 niedziela zwykła (7.7.2019)

14. Tydzień Zwykły (7.7-13.7.2019)
W lipcu i w sierpniu w niedziele msze św. o g. 7.00, 9.00, 12.00 i 18.00
W dni powszednie msza św. o g. 18.00 (nie ma mszy św. o g. 7-mej)
Biuro parafialne czynne jest w środy i w piątki, po mszy św. (ok. 18.30).
Odnowiliśmy obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, a także ołtarz – koszt remontu: 4.100 PLN. Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc!
Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – po mszy św. południowej adoracja Najśw. Sakramentu. 0 g. 15-tej – koronka do Miłosierdzia Bożego.
Do nabycia są gazety “Gość Niedzielny, “Niedziela”, “Miłujmy się”,”Misyjne Drogi”.
Są też 3 numery “Nowego życia” – z maja (o powołaniu), z czerwca (o Najświętszym Sercu Jezusa) i z lipca (o pielgrzymce). Można ten miesięcznik wziąć za darmo. Kalendarz liturgiczny: 8.7, pn: wsp. ob. św. Jana z Dukli, kapłana;
11.7, czwartek: św. Benedykta, patrona Europy, święto;
12.7, piątek: św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, wspomnienie obowiązkowe;
13.7, sobota: wsp. ob. św.pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
W związku z urlopami księży i natłokiem zajęć duszpasterskich chorych odwiedzimy w lipcu w drugą sobotę miesiąca, czyli 13.7 od godziny 9-tej. Nie dotyczy to osób odwiedzanych przez księdza wikarego. Za niedogodności przepraszamy.
Komitet Inicjatywy Ustawodawczej “Stop pedofilii” (w ramach którego Fundacja PRO-PRAWO DO ŻYCIA oraz inne organizacje aktywnie przeciwdziałają deprawacji dzieci) zbierać będzie podpisy pod projektem odpowiedniej ustawy. Komitetowi udzielił poparcia Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski.