3. Niedziela Wielkiego Postu

1. Niedziela Wielkiego Postu, 24.3.2019 – 30.3.2019

Porządek mszy świętych: w niedziele – msze św. o g. 7, 9, 10.30 (dla dzieci), 12

i 18-tej; w dni powszednie – o g. 7-mej i 18-tej.

Biuro parafialne  czynne jest w środy i piątki od 16.00 do 17.30.

Droga krzyżowa –w piątki Wielkiego Postu o 9-tej i o 17.30.

Gorzkie Żale – w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.30.

Do nabycia są gazety: ‘Nowe Życie’, ‘Niedziela’, ‘Gość Niedzielny’.

Serdecznie zapraszamy do parafialnej kawiarenki, po mszach  o g. 9 i 10.30.

Bierzemy udział w Wielkanocnym Dziele Caritas – można nabyć, jak co roku baranki z czekolady: uczestniczymy też w akcji Jałmużna Wielkopostna – można zabrać skarbonki, które odniesiemy w Niedzielę Miłosierdzia po Świętach.        Są także Torby „Talent miłosierdzia”, które można zapełnić żywnością i odnieść do Caritasu albo do zakrystii.

Przeprowadzamy dziś przed kościołem zbiórkę pieniędzy na operację serca         i rehabilitację 16-letniego Michała.

Jutro (25.3), poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o g. 7 i 18.

Zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania we wtorek (26.3) na godzinę 19-tą na plebanii.

Spotkanie ministrantów – w sobotę o g. 9-tej.

W tym tygodniu prowadzimy rekolekcje  dla szkoły podstawowej nr 36,             a także dla dzieci z ośrodka szkolno-wychowawczego przy ul. Parkowej.

Już za tydzień rozpoczną się w naszym kościele rekolekcje wielkopostne – poprowadzi je ks. Przemysław Vogt z Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego.

Nasza Świątynia bierze udział w Adoracyjnej Miejskiej Drodze Krzyżowej.  Nasz kościół to czwarta stacja drogi krzyżowej (Jezus spotyka Matkę). Przedsionek kościoła otwarty jest od mszy św. porannej aż do mszy wieczornej.