5. niedziela wielkanocna, 28.4.2024 r.

W maju odprawiamy po mszy św. wieczornej (około 18.30) nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny. 29.4, poniedziałek, święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy;
2.5, czwartek, św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie obowiązkowe; jest to pierwszy czwartek miesiąca: modlimy się o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne.
3.5, piątek, uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte o 7, 12 i 18.
W pierwszą sobotę miesiąca odwiedzamy od godziny 9 z Komunią świętą osoby starsze i chore; po mszy św. o 18 zmiana tajemnic żywego różańca.
Oddaliśmy do renowacji figurę św. Piotra Kanizjusza, pochodzącą ze zburzonego podczas wojny kościoła. Z parafii pw. św. Piotra Kanizjusza wywodzi się nasza parafia pw. NMP Częstochowskiej.
Kończymy prace remontowe na plebanii związane z wykonaniem elewacji. Elewacja plebanii nawiązuje teraz kolorystycznie do budynku naszej świątyni. Koszt: około 40000 PLN. Można przynosić fanty i nagrody na loterię podczas festynu parafialnego, który odbędzie się 26.5.
Do nabycia są gazety “Niedziela”, “Nowe Życie”, “Promyczek dobra” i “Misyjne drogi”.