4. niedziela wielkanocna, 21.4.2024 r.

Rozpoczynamy dziś tydzień modlitw o powołania.

23.4, wtorek, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;
25.4, czwartek, św. Marka Ewangelisty, święto.

W poniedziałek, 22.4 zapraszamy młodzież z klas ósmych na przygotowanie do bierzmowania. Spotykamy się w salce katechetycznej o g. 19.
Oddaliśmy do renowacji figurę św. Piotra Kanizjusza, pochodzącą ze zburzonego podczas wojny kościoła. Z parafii pw. św. Piotra Kanizjusza wywodzi się nasza parafia pw. NMP Częstochowskiej.
Trwają prace remontowe na plebanii związane z wykonaniem elewacji. Są już widoczne efekty na ścianie od strony kościoła. Jak widać elewacja plebanii nawiązuje kolorystycznie do budynku naszej świątyni. Przewidywany koszt: około 40000 PLN.
Podczas Wrocławskiej Niedzieli Hospicyjnej (10.3.2024 r.) zebraliśmy 1703 złote. W akcji wzięło udział 69 parafii, zebrano niemal 230.000 złotych.
Do nabycia są gazety “Niedziela”, “Nowe Życie” i “Promyczek dobra”.