Uroczystość Najświętszej Trójcy (12.6.2022 r.)

Uroczystość Najświętszej Trócy j (12.6.2022 r.)

W sobotę (11.6) do pierwszej Komunii Św. przystąpiło 28 dzieci z klas trzecich. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Kalendarz liturgiczny:
13.6, poniedziałek wsp. ob. św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła;
14.6, wtorek, wspomnienie ob. bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
16.6, czwartek, Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte o g. 7, 10 i 18. Po mszy św. o g. 10 uroczysta procesja.

Ołtarze, jak przed pandemią:

przy nowym krzyżu misyjnym koło kościoła, przy ul. Szymanowskiego obok klasztoru Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa, przy ul. Karłowicza (blisko ul. Noskowskiego) i obok klasztoru Sióstr Karmelitanek przy ul. Karłowicza.

Przez ostatnie 2 lata ze względu na pandemię procesję organizowaliśmy jedynie wokół kościoła.

W czerwcu odprawiamy nabożeństwa do Najśw. Serca Pana Jezusa, po mszy św. wieczornej, około 18.30.

W poniedziałek (13.6) zapraszamy młodzież klas ósmych na przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w salce katechetycznej o g. 19.15. Sakramentu bierzmowania udzieli w dniu 20 czerwca biskup Maciej Małyga.

Do nabycia są gazety “Niedziela”, “Nowe Życie” i “Wiadomości misyjne”.
W niedziele znowu czynna jest nasza parafialna kawiarenka. Jak w poprzednich latach jest ona otwarta dla Parafian po mszach świętych o g. 9 i 10.30. Serdecznie zapraszamy!