11. Niedziela Zwykła, 14.6.2020

11. Niedziela Zwykła, (14.6.2020)

Przypominamy, że zniesione zostały ograniczenia dotyczące liczby wiernych uczestniczących we mszy świętej i w nabożeństwach.

Przywrócony został obowiązek uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować i wzięli udział w procesji Bożego Ciała. Jak wiemy procesje eucharystyczne były w tym roku ze względu na pandemię znacznie skromniejsze, ale jak zawsze były one znakomitą okazją, żeby podziękować Panu Bogu za Jego szczególną obecność w Eucharystii.

Wszyscy -poza celebransem- powinni mieć twarze zasłonięte.
Zaleca się, aby Komunię świętą przyjmować na rękę.
Znak pokoju proszę przekazywać sobie przez ukłon, a nie przez podawanie sobie rąk.

Przez cały czerwiec odprawiamy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa – po mszy św. wieczornej, około godziny 18.30.

Do nabycia są gazety “Nowe Życie”, “Niedziela”, “Gość Niedzielny”, “Miłujcie się”.

17.6, środa, wspomnienie obowiązkowe św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;
19.6, piątek, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
20.6, sobota, wspomnienie obowiązkowe Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny.

Księża Biskupi informują o Inicjatywie “Zranieni w Kościele”. Jest to telefon wsparcia dla osób wykorzystanych seksualnie we wspólnocie Kościoła. Wszystkie osoby w ten sposób pokrzywdzone , potrzebujące, wysłuchania, rady i wsparcia zachęcamy do skorzystania z tej bezpłatnej, anonimowej i profesjonalnej pomocy. Numer telefonu i inne informacje o tej inicjatywie znajdują się na plakacie w naszej gablocie parafialnej.

,