3. Niedziela Wielkanocna (26.4.2020)

Rada Stała Konferencji  Episkopatu Polski w sytuacji zagrożenia koronawirusem udziela dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej osobom w podeszłym wieku, osobom chorym, przeziębionym, dzieciom i młodzieży szkolnej oraz ich opiekunom, a także wszystkim, którzy czują obawę przed zarażeniem.

Dziś rozpoczyna się Tydzień Biblijny.

Według nowych rozporządzeń na każdą osobę powinno przypadać 15 metrów kwadratowych,  czyli osoby mogą być w odległości około czterech metrów od siebie. W naszym kościele może zatem przebywać  około 16 osób na jednej mszy świętej ,wliczając w to miejsce na chórze, a nie licząc prezbiterium. Wszyscy -poza celebransem- powinni mieć zasłonięte usta i nos.

Zaleca się, aby Komunię świętą przyjmować na rękę.

Znak pokoju proszę przekazywać sobie przez ukłon, a nie przez podawanie sobie rąk.

Prosimy bardzo wszystkich, aby dostosowali się do tej wyjątkowo trudnej, niespotykanej dotychczas sytuacji.

29.4, środa – święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy;
2.5, sobota – uroczystość Najśw. Marii Panny Królowej Polski; uroczystość przesunięta ze względów liturgicznych (pierwszeństwo niedziel okresu wielkanocnego) – msze święte o g. 7-mej i 18-tej.
W pierwszy piątek miesiąca (1.5) spowiedź od g. 17.30.
W pierwszą sobotę miesiąca (2.5) ze względu na epidemię nie odwiedzamy z Najsw. Sakramentem osób starszych i chorych. Wieczorem zmiana tajemnic Żywego Różańca.
Od piątku (1.5) po mszy św. wieczornej odprawiamy nabożeństwa majowe (litania do Najśw. Marii Panny) po mszy św. wieczornej, czy ok. 18.30
Wszystkim, którzy wspierają naszą parafię duchowo i materialnie w tym czasie doświadczenia pandemią składamy serdeczne podziękowanie

Do nabycia są gazety “Nowe Życie”, “Niedziela”, “Gość Niedzielny”.

Wrocławska Grupa Pomocowa pod patronatem prezydenta Wrocławia oferuje bezpłatna pomoc osobom starszym i tym, które obawiają się zarażenia koronawirusem . Wolontariusze mogą zrobić zakupy i załatwić inne pilne sprawy. Szczegóły na plakatach. Telefon: 502 901 550.

.