1. Niedziela Wielkiego Postu (10.3 – 16.3.2019)

1. Niedziela Wielkiego Postu, 10.3.2019 – 16.3.2019

Porządek mszy świętych: w niedziele – msze św. o g. 7, 9, 10.30 (dla dzieci), 12

i 18-tej; w dni powszednie – o g. 7-mej i 18-tej.

Biuro parafialne  czynne jest w środy i piątki od 16.00 do 17.30.

Droga krzyżowa –w piątki Wielkiego Postu o 9-tej i o 17.30.

Gorzkie Żale – w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.30.

Do nabycia są gazety: ‘Nowe Życie’, ‘Niedziela’, ‘Gość Niedzielny’.

Serdecznie zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki, po mszach świętych o g. 9-tej i 10.30.

Spotkanie z rodzicami dzieci z klas trzecich, które przygotowują się do pierwszej Komunii świętej – dziś po mszy św. o g. 10.30.

Bierzemy udział w Wielkanocnym Dziele Caritas – można nabyć, jak co roku baranki z czekolady: uczestniczymy też w akcji Jałmużna Wielkopostna – można zabrać skarbonki, które odniesiemy w Niedzielę Miłosierdzia po Świętach.

W przyszła niedzielę (17.3) wolontariusze zbierać będą ofiary na hospicjum.

We wtorek (12.3) o g. 19-tej zapraszamy młodych ludzi z klas trzecich gimnazjum na spotkanie, które jest przygotowaniem do bierzmowania.

W sobotę 23.3 o godzinie 18-tej odprawiona będzie w naszym kościele msza św. z modlitwą o uzdrowienie. Celebrować ją będzie ks. Marek Mekwiński.

Nasza Świątynia bierze udział w Adoracyjnej Miejskiej Drodze Krzyżowej.  Nasz kościół to czwarta stacja drogi krzyżowej (Jezus spotyka Matkę). Przedsionek kościoła otwarty jest od mszy św. porannej aż do mszy wieczornej.

Z tyłu kościoła rozdawana będzie gazeta „Ojcowie na start” promująca ciekawą inicjatywę wyścigu rowerowego ojców i dzieci. W gazecie jest wiele artykułów o chrześcijańskim modelu wychowania i edukacji. Współorganizatorem wyścigu są Szkoła Zdrój, Szkoła Iskry i Przedszkole Zdrój i zapraszają one na dzień otwarty 16.3 o g . 11-tej.