NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE       (1.4 – 8.4.2018)

Niech Jezus Chrystus, Zwycięzca śmierci, piekła i szatana zamieszka na zawsze w naszych sercach – dziś świętujemy  tę radosną nowinę, a wszystkim Parafianom życzymy umocnienia w wierze. Dziękujemy tym, którzy wzięli udział  w Triduum Paschalnym. Szczególne podziękowania należą się tym osobom, które pomogły w przygotowaniu kościoła do Świąt: Paniom, które sprzątały naszą świątynię, ozdobiły ją kwiatami oraz Służbie Liturgicznej z lektorem Krzysztofem na czele oraz naszym Organistom.

Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Paschy. Kończy ją Niedziela Miłosierdzia Bożego (8.4.2018).

Do nabycia są gazety ‘Nowe Życie’, ‘Niedziela’, ‘Gość Niedzielny’, ‘Miłujmy się’.

W Niedzielę Zmartwychwstania nie ma mszy św. o 7-mej. Pierwsza Msza św.  o godz. 9: 00, następne o g. 10: 30 i 12:00 oraz wieczorna msza św. o godz. 18.00.

W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę (7, 9, 10.30, 12, 18).

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca (5.4) – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

W pierwszy piątek (6.4) miesiąca spowiedź od godziny 17-tej, a po mszy św. litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W pierwszą sobotę miesiąca (7.4) od godziny 9-tej odwiedzamy           z Najświętszym Sakramentem osoby starsze i chore, a po mszy św. wieczornej – zmiana tajemnic żywego różańca.