6. niedziela zwykła, 11.2.2024 r.

Dzisiaj przypada Światowy Dzień Chorego. Podczas mszy św. o g. 18-tej będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych osobom starszym i chorym.

W środę (14.2) rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową wszystkich wiernych, którzy ukończyli 14-ty rok życia aż do śmierci obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Natomiast wiernych od ukończenia 18-tego roku życia do rozpoczęcia 60-tego roku życia obowiązuje ponadto post, polegający na powstrzymaniu się od spożywania mięsa oraz ograniczeniu się do spożycia jednego posiłku do syta i dwóch niepełnych. Podczas mszy świętej w Środę Popielcową kapłan zwraca się do wiernych słowami: “Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” albo “Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz” po czym posypuje głowy wiernych popiołem. Msze święte w Środę Popielcową o g. 7.00 i 18.00.
W piątki Wielkiego Postu droga krzyżowa o g. 9. 00 i 17.30, a w niedziele o g. 17.30 (przed mszą św. wieczorną) – gorzkie żale.
W czwartek, 15.2, o g. 19, zapraszamy na spotkanie synodalne. Będziemy rozważać list do kościoła w Filadelfii i rozmawiać o misji Kościoła.
Jak co roku można przynosić, najlepiej w godzinach urzędowania, zużyty sprzęt elektroniczny. Przychody z akcji pomagają polskim misjonarzom.
Biuro parafialne czynne jest w środy i piątki od g. 16.00 do 17.30.
Do nabycia są gazety “Niedziela” i “Nowe Życie”.